Lg Telefonlarda Rehber Yedekleme ve Geri Yükleme


Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır ?

Android cihazların yaygınlaşmasıyla birlikte değerli bir hazine haline gelen telefonlarımız kimi zaman iyi ki yedeğini almışım dediğimiz anları hatırlatır.Lg marka telefonlarda da kolay bir şekilde rehberinizi yedekleyebilirsiniz.Vcf uzantısı olarak alcağınız dosyayı kaybetmediğiniz sürece rehberiniz'in sürekli yedeği olacaktır.

Lg Rehber Yedekleme İşlemi

Burda Lg marka telefon üzerinden göstereceğim.İşlemler pek değişmez ancak samsung gibi markalarda farklılık gösterebilir.Benzer menü isimlerine bakarak devam edebilirsiniz.

  • Rehber Uygulamasını Açıyoruz > Ayarlar Kısmına Giriyoruz
  • Kişileri Yönet > Yedekle

Burada Nereye Yedeklemek İstediğimizi Soruyor Sd Kartınız Varsa Sd Kart Seçin Sd Kartınız Yoksa Dahili Depolama Birimini Seçerek Devam Edebilirsiniz.

Yedeklemek İstediğiniz Kişileri Seçin.Tüm rehberinizi kopyalamak istiyorsanız yukarıdan tümünü seç işaretleyip devam edin

Yedek Dosyanıza Bir İsim Yazın

Size Bir Uyarı Verecek Bazı Kişi Bilgileriniz Yedeklenmeyebilir Yedekle Seçip devam edebilirsiniz.


İşlemimiz bu kadar rehberimiz silindiğinde veya yedeğimizi geri yüklemek istediğimizde dosya yöneticisin den nereye kaydettiysek sd kart veya dahili depolama alanına giriyoruz ,dosyamızı hangi isimle kaydettiysek örneğin “rehberyedek” şeklinde yada “rehberyedek.vcf” isimli dosyaya tıklıyoruz.

Kişileri içe aktarma işlemi bu kadar var olan rehberi tekrar vcf dosyasıyla yükleme yaparsanız kişileriniz çift olabilir yada karışabilir.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski