WhatsApp Web nasıl kullanılır? - Telefon ve Bilgisayardan Whatsapp Web


Whatsapp Web masaüstü servisi aynı anda tek numaradan 2 cihazda çalışabiliyor.Örneğin; Whatsapp telefonunuzda kuruluyken bilgisayar'dan whatsapp web açarak aynı numara üzerinden hem bilgisayardan hem de cep telefonundan kullanabiliyorsunuz.Gerek iş için gerek günlük kullanım için bir harikadır.Bilgisayarda bir işiniz var aynı zamanda mesajlaşmak zorundasınız whatsapp web sayesinde hem işinizi halledebilirsiniz hemde aynı anda whatsapp ile mesajlaşabilirsiniz.

Whatsapp Web Nedir ?

Whatsapp Web masaüstü servisi 2015 yılında whatsapp şirketi tarafından kurulmuş bir servistir.Birçok insanın hayatını kolaylaştıracak bu servis sayesinde cep telefonumuzda kullanmakta olduğumuz whatsapp numaramızla birlikte aynı anda bilgisayar'dan yada başka tarayıcılardan kullanabilme imkanı sunuyor.

Ayrıca whatsapp web'e hem tarayıcı üzerinden hemde bilgisayarınıza whatsapp web uygulamasını kurarak ulaşabiliyorsunuz.Uygulama Linki whatsapp'ın resmi ve orjinal ücretsiz indirme sitesidir.Windows 8 ve windows 10 hem 32 hemde 64 bit desteklemektedir.


Whatsapp Web Tarayıcı Üzerinden Nasıl Kullanılır ?

Aşağıdaki linke tıklayarak whatsapp web'i açın.Whatsapp web'i açtıktan sonra cep telefonunuz'dan whatsapp uygulamasını açın.Aşağıdaki adımları izleyerek kodu okutun.Tüm cihazlar için geçerlidir.

Whatsapp Mobil Uygulamasın'dan ;

- Sohbetler Kısmına Girin  
- Menüye Girin
- Whatsapp Web Yolunu İzleyin
- Telefonunuzu Tarayıcıdaki Whatsapp Web QR Kodunu Okutun

Not : Oturumu Açık Tut Seçeneğini İşaretlerseniz Oturumunuz Telefondan Çıkmadığınız Sürece Tarayıcıda Açık Kalacaktır.Ayrıca telefonunuzun interneti kapattığınızda bağlantı kesilecektir.


Whatsapp Web Telefondan Nasıl Kullanılır ?

Telefon'dan whatsapp web'e girmek için 2 cihaz gereklidir.Girilmek istenen cihazdan aşağıdaki adımları izleyin ;

- Sohbetler Kısmına Girin  
- Menüye Girin
- Whatsapp Web Yolunu İzleyin
- Telefonunuzu Tarayıcıdaki Whatsapp Web QR Kodunu OkutunWhatsapp Web'i ister bilgisayarınıza kurun isterseniz link ile tarayıcıdan girin arasında hiçbir fark yoktur.Ancak söylendiği gibi bağlı olduğu cihazda internet bağlantısı kesilmemelidir.İnternet bağlantısı olmazsa iki cihazdada kullanma imkanı olmuyor.

Whatsapp Web Nasıl Çıkış Yapılır ?

Whatsapp Web Çıkış yapmak için Whatsapp Uygulamasını Açın > Sohbetler Bölümüne Girin > Diğer Seçenekler'e Tıklayın > Whatsapp Web > Diğer Cihazlardan Çıkış Yap Yolunu İzleyin
Yorumlar

Daha yeni Daha eski