Whatsapp’dan Gelen Fotoğrafları Galeriye Kaydetme Özelliği Nasıl Kapatılır ?

 

Whatsapp gruplardan diğer sohbetlerden gelen medyalar telefonda çok fazla yer kaplayabiliyor.Hatta galeriye girdiğiniz anda donabiliyor.Birde temizlemek için vakit ayırmanız gerekiyor.Bunun için küçük bir çözüm yolu var. Aynı zamanda Ek olararak “otomatik video yada fotoğraf indirme” özelliğini de aşağıdaki adımları takip ederek kapatabilirsiniz.Aşağıda android ve ios sürümleri için galeriye kaydetme özelliğini kapatabilirsiniz.


Whatsapp Gelen Fotoğrafları Galeriye Kaydetme Özelliği Nasıl Kapatılır ?

  • Whatsapp’dan Ayarlar bölümüne girin
  • İos Cihazlar İçin Ayarlar
  • Sohbetler’e Tıklayın
  • İos Cihazlar Sohbetler
  • Medya Görünürlüğü Kısmından Kapatabilirsiniz
  • İos Cihazlar İçin Film Rulosuna Kaydet Kısmından Kapatabilirsiniz

Aynı şekilde fotoğrafların gelen sohbetler’den kişi yada gruplar için otomatik indirme özelliğini kapatabilirsiniz daha da rahatsızlık hissediyorsanız gruplar’dan ve kişiler’den gelen sohbetleri sessize alabilir yada engelleyebilirsiniz.Aşağıdan otomatik indirme özelliğinide kapatabilirsiniz.

Whatsapp’dan Gelen Fotoğraflar İçin Otomatik İndirme Özelliği Nasıl Kapatılır ?

Tüm Cihazlar İçin Ayarlar > Veri ve depolama kullanımı > Medyayı otomatik indir yolunu izleyerek hem wifi ile bağlıyken hemde mobil veri açıkken hangi türden dosyaların indirilip indirilmeyeceğini seçebilirsiniz.Ancak sesli mesajların her zaman otomatik olarak indirileceği yazıyor.

Whatsapp Galeriye otomatik eklenen fotoğraları devre dışı bıraktık aynı zamanda gönderilen fotoğraları otomatik olarak indirme özelliğini de kapatmış olduk.

Yorumlar

Daha yeni Daha eski