Google Gizli Şifreleri - Google Bilinmeyenler

google


Google Gizli Şifreleri

 En popüler arama motoru olan Google kullanıcılarına şaşırtıcı birkaç özellik sunuyor.Google yapısında bilinen 11 gizli özelliği bulunuyor.İşte google'da bunları ararsanız yaşayabileceğiniz sonuçlar :


1-Google görsellere "241543903" sayısını arattığımız da karşımıza kafasını buzdolabına sokmuş insanlar çıkmaktadır.

241543903


2-Google'a"do a barrel roll" yazdığımız da sayfanın tam tur döndüğünü görrüz aynı zamanda sözlük çevirisinde kelimenin anlamıda çıkmaktadır.

do a barrel roll


3-Google'a "mentalplex" yazdığımız da Google'ın 2000 yılındaki hali çıkmaktadır.

mentalplex


4-Google'a "Recursion"(özyineleme-kendini sonsuz tekrar etme)anlamındaki bu kelimeyi yazarsanız bunu mu demek istediniz diyerek aynı düzeltmeyi sürekli sorup sizinle şakalaşacaktır.

Recursion


5-Google sorulara da cevap vermektedir.Google'a "What is the loneliest number" sorduğumuz da (En yalnız sayı hangisidir ?) google hesap makinası bize 1 cevabını verecektir

What is the loneliest number


6-Google'a "google doodle" yazarsanız geçmişteki tüm google logolarını ve görünümlerini bulabileceğiniz bir sayfa çıkar, aynı zamanda daha öncede çıkmış oyunları da oynayabilirsiniz.

google doodle


7-Google'a "fun fact"(eğlenceli bilgi) yada "i'm feeling curious"(kendimi meraklı hissediyorum) yazarsanız size rastgele bir makale yada haber yükleyecektir.

fun fact


8-Google'a "gravity" yazın ve kendimi şanslı hissediyorum butonuna tıklayın.Nesnelerin yerçekimi olmadan hareket ettirebilirsiniz.

gravity


9-Google'a "zerg rush" yazarsanız yuvarlak inmeye başlayıp ekrandaki herşeyi yiyecektir.

zerg rush


10-Google'a "Askew" yazarsanız sayfanın hafif eğimli olduğunu görürsünüz.

Askew


11-Google'a "answer to life, the universe and everything" (hayatın ve evrenin anlamı) anlamına gelen kelimeyi yazarsanız hesap makinası size 42 cevabını verir.

answer to life, the universe and everything


Yorumlar

Daha yeni Daha eski