Photoshop Bilmeden Fotoğrafların Arkaplanını Silin

Fotoğraflardaki arkaplan silme işlemi oldukça zahmetli iştir epeyce vaktimizi alabilir.Photoshop yazılımıyla her giden gün kolaylaşsa bile vaktimizi çok fazla harcayabileceğimiz işlerden bir tanesi Fotoğraf kırpmak.Ama artık sizler için daha kolay bir işlem arkaplan temizlemek.

İster profesyonel çalışın isterseniz amator.Sizin için kaliteli zaman kazandıran Remove.bg sitesi oldukça kullanışlıdır.Basit bir web sitesi sayesinde saniyeler içinde arkaplanları silebilirsiniz.Tabiki üst düzeylerde aşırı pürüzsüz bir çalışma çıkarmasını beklememek lazım.

Ancak oldukça kaliteli uzaktan bakıldığında fotoğrafın kesildiği anlaşılmayacak kadar iyi performans veren bir araç.Sadece birkaç adımda verdiğimiz web sitesine ulaşarak fotoğrafınızı yüklemeniz durumunda arkaplan kırpma işlemi tamamlanacaktır.

Örnekleri ;

Gördüğünüz gibi sualtı fotoğraflarında bile oldukça etkili.Dikkat edilmesi gereken sadece fotoğraf kalitesinin yüksek olmasıdır netliğidir ve arkplanın bulanık olmamasıdır.

Arkaplan Silme Aracına Buradan Ulaşabilirsiniz

Tabiki resimin kalitesi oldukça önemlidir.Kaliteli Resimler, yüksek çözünürlüğe sahip fotoğraflar kullanırsanız daha iyi ve daha kaliteli bir sonuç ortaya çıkacaktır.Arkaplan Silme aracı bizzat denenmiştir.Ortaya çıkardığı fotoğraflar oldukça başarılıdır.Grafikle uğraşan arkadaşlar gönül rahatlığıyla deneyip kullanabilir.Onlara oldukça vakit kazandıracaktır.

Siteye Girdikten Sonra Remove Background > Upload Image > Resminizi Seçin ve Yükleyin.Daha sonra indirebilirsiniz.Sadece birkaç saniye içinde fotoğrafınızın arkaplanı silinecektir.

Fotoğrafınızda kalite yüksekse yüzler görünüyorsa arkaplanları temizleme işlemi başarılı olacaktır.Şunuda söylemeyi unutmayalım fotoğrafınızı internet sitelerine yüklerken dikkat edin aynı zamanda önemli fotoğraflarınızı böyle sitelere yüklemenizi önermiyoruz.

Fotoğraflarınızı PNG formatında tekrar indirebilirsiniz.Söylediğim gibi yukarıda vermiş olduğum site oldukça arkaplan konusunda gelişmiş neredeyse manuel kırpmaya yakın sonuçlar verebilir.Tabiki fotoğraf kalitesiyle birlikte.

Photoshop yazılımıyla birlikte bu işlemler yine kolaylaştırılmış olsada ufak bir eğitim gerekir.Çünkü çalışmalarımızı bir düzen ve temizlik içerisinde yapmamız gerekir.En azından giriş seviyesinde photoshop fotoğraf düzenleyebilecek kadar bir eğitim, bence bilgisayarla uğraşan herkes için gerekli.Çünkü okul,iş ve hayatımızın birçok alanında gerekli olduğunu düşünüyorum.

Sonuç olarak burada işin kalitesi çok önemli değilse yada eğlence amacıyla bir iş yapılıyorsa vaktimiz kısıtlıysa kesinlikle bu web sitesini kullanmanızı tavsiye ederim.Umarım Faydalı Olmuştur…

İlginizi Çekebilir  TD-W9970 Kablosuz Şifre Değiştirme - Arayüz Şifresi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz