İnstagram’da Ürün Satarak Para Kazanmak

Satış yapmak için İnstagram hesabını kurduk. Peki ama şimdi ne yapmamız gerekiyor. Öncelikle kimlere hitap edeceğinizi belirleyin. Bayanların üzerine kurulu satışlar yapmak isterseniz. Kozmetik, takı, kıyafet gibi ürünlerini satışa koyabilirsiniz. Şimdi ise ürününüzün tanıtımını yapmak için birkaç tüyo:

Satışı yapacağınız üründe ön lansman hazırlayın yani satacağınız ürünü takipçilerinize hızlı bir şekilde sunmayın. Takipçileriniz sizin ön lansman yaptığınız ürünü merak etmeli yoğun bir talep yani ilgi geldikten sonra ürünü satışa sunun. Ön lansman sırasında heyecanı biraz daha arttırmak için ürün lansmanları için araştırılıp bulunmuş hashtagleri kullanın.

Satışını yap yaptığınız ürünün 15 saniyelik videolar hazırlayın. Bu 15 saniyelik videolarda ürününüzün hangi özelliklerini belirtmek istediğinizi net bir şekilde videoda vurgulayın.

Size özel belli bir hashtag kullandığınızı varsayalım. Ve sizin müşterileriniz sizden ürün satın aldığında bu hashtagi kullanarak paylaşım yapıyorlar. Bu paylaşımlardan 15 saniyelik bir video oluşturun ve sayfanızda hikaye kısmında veya gönderi olarak paylaşın ki müşterileriniz sizin onlara değer verdiğinizi anlasın.

Müşterilerinizin profillerinde İnstagram fotoğraflarından bir albüm oluşturun ve bunu internet sitenizde yayınlayın. Tabi, daha öncesinde fotoğraftaki kişilerden internet sitesinde fotoğrafını yayınlayabilmeniz için izin almanız gerekiyor. Gerekli izinleri aldıktan sonra albümünüzü internet sitenizde yayınlayın. Bu sayede dışarıdan bir kişi sizin bu paylaşımlarınızı gördüğünde ve sayfanızı incelediğinde sizden alışveriş yapma olasılığı yüksek olacaktır.

İlginizi Çekebilir  Whatsapp Rehbere Kaydetmeden Mesaj Gönderme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz